5 dagen
Wanneer
van 11 tot 15 juni 2026 VOLZET
Prijs
WAT MAAKT DEZE REIS ZO BIJZONDER
Wie Venetië zegt, denkt aan de sierlijke gondels op de kanalen, het San Marco Plein. Kunstliefhebbers onder jullie denken bij Venetië natuurlijk eerst aan het tweejaarlijkse rendez-vous, de Biënnale. De oudste kunstbiënnale loopt dit jaar van 9 mei tot 22 november. Het programma maakt duidelijk dat er opnieuw een keur aan artiesten te zien zal zijn.
Terug in de tijd
anubhuti, specialist in reizen die net dat tikkeltje anders zijn, die van elke reis een beleving maakt met prachtige ontmoetingen, onverwachte pareltjes van cultuur, gastronomie enz., neemt je mee om niet alleen de mooiste hoekjes van het moderne Venetië te ontdekken, maar ook een stukje Renaissance geschiedenis. Alleen al het San Marcoplein en de schitterende gebouwen die het plein omzomen, voeren ons meteen naar een andere wereld. Eens we ons wat verder in de stad begeven, bewonderen we de talloze palazzo die ooit aan de rijkste families van Venetië hebben toebehoord en waarin nu eens een galerie dan weer een hotel is ondergebracht.
De Biënnale
Natuurlijk nemen we tijdens deze reis ruimschoots de tijd om de 61ste International Art Exhibition of La Biennale di Venezia, te bezoeken. Zoals de geschiedenis van La Biënnale di Venezia duidelijk aantoont, kunnen kunst en kunstenaars in tijden als deze helpen om ons nieuwe manieren van samenleven voor te stellen en ons oneindig veel nieuwe inzichten te geven die kunnen bijdragen tot transformatie.
De Biënnale van Venetië is een toonaangevende internationale kunstmanifestatie die sinds 1895 plaatsvindt in Venetië, Italië.
De 61e editie, In Minor Keys, zal zich richten op poëtische, zintuiglijke en etherische ideeën, en zal de visie van Koyo Kouoh, die eerder dit jaar overleed, voortzetten. De tentoonstelling zal plaatsvinden op verschillende locaties, waaronder de Giardini, het Arsenale en diverse palazzi en kerken in Venetië.
In het Belgisch paviljoen zal Miet Warlop samen met curator Caroline Dumalin te zien zijn.
Daarnaast zijn er ook Collateral Events, onafhankelijk georganiseerde evenementen die buiten de officiële locaties van de Biënnale plaatsvinden.
DE REIS IN EEN OOGOPSLAG
Dag 1: Internationale vlucht naar Venetië
We worden ’s middags hartelijk verwelkomd in de luchthaven. Met een privé boot varen we naar ons eerste verblijf in een zeer verstillend klooster in het hartje van het hoofdeiland.
Na een heerlijke lunch maken we een kennismakende wandeling in deze elegante stad en luisteren naar verhalen over haar welvarende geschiedenis.
Talrijke collaterale tentoonstellingen zijn gepland voor de 61ste Internationale kunsttentoonstelling. We maken er een boeiende selectie uit voor deze namiddag. Al wandelend langs de charmante kanalen, indrukwekkende architectuur en gezellige pleinen ontdekken we schitterende Palazzi welke telkens een expo onderbrengen.
De eerste Biënnale van Venetië werd in 1895 gehouden: dit vond plaats in het Caffè Florian op het San Marcoplein. Hier nemen we vandaag onze aperitief.
We komen al helemaal in de sfeer van deze zeer elegante stad die eeuwenlang de toegang tot de zijderoute vormde.
Dag 2: ‘In Minor Keys’
Voor deze editie koos de curator Koyo Kouoch de titel “In Minor Keys”.
Deze titel werd vóór haar overlijden gekozen en zal het leidende thema voor de tentoonstelling vormen, waarbij haar curatorenteam haar visie voortzet.
Het concept “In Minor Keys”, ontleend aan de muziek, wordt gebruikt als metafoor voor emotionele diepgang, intimiteit en verzet.
Vandaag bezoeken we deze bijzondere editie van de Biënnale in Giardini.
We praten na bij de apero in het legendarische Danieli hotel.
Dag 3: Op queeste doorheen de Palazzi van Venetië
We zetten onze tocht verder naar de kleinere tentoonstellingen en ontdekken opnieuw pareltjes van formaat in de verschillende Palazzi, de grote burgerlijke bouwwerken uit vnl. de Renaissance. Ook het werk van Anish Kapoor ligt op onze weg vandaag evenals het werk van Dries Van Noten in zijn iconische pand ‘Palazzo Pisani Moretta’ waar hij met exposities en presentaties van hedendaags werk een dialoog wil aangaan tussen kunstenaars en vaklieden.
We dineren opnieuw op een verrassende plaats.
Dag 4: Met een stem die onze samenleving weerspiegelt
Vandaag bezoeken we de Biënnale in het arsenaal van Venetië. Het arsenaal is een oud complex van scheepswerven en werkplaatsen. Deze vormt een zeer groot deel van de eilandenstad Venetië en was het hart van de marine-industrie uit de 12deeeuw. Dankzij de schepen die hier werden gebouwd, slaagde de Venetiaanse Republiek erin de Ottomanen in de Egeïsche zee tegen te houden. Tijdens de Biënnale wordt het Arsenaal als tentoonstellingsruimte gebruikt. In prachtige expositieruimtes beleven we internationale kunst. We nemen hier ruim de tijd.
Na deze boeiende dag wandelen worden we verwelkomd in een bijzonder traditionele Pallazo gelegen aan het ‘Grand Canal’ met een gezellig afscheidsdiner in een historisch kader.
Dag 5: Home sweet home
We genieten van een rustige ochtend met nog een heerlijke ochtendwandeling in de kleine achterstraatjes en worden vervolgens naar de luchthaven gebracht met een privé boot voor onze reis huiswaarts.
LOGIES
Ons verblijf is comfortabel en verstillend na de intense dagen vol indrukken.
We verblijven in een klooster op Centro Storico: Het hoofdeiland van Venetië. Dit klooster werd zorgvuldig geselecteerd omwille van de ligging in het hartje van Venetië. Het typisch karakter van deze plek sluit aan bij de sfeer van het programma.
STORYTELLING
Deze reis wordt begeleid door Helga Peeters, bezielster van anubhuti. Met een liefde voor de 'Oosterse spirit', opgericht in 2007 in België, werd anubhuti een kanaal dat de ziel van Azië en Europa met de wereld verbindt via kunst, reizen en lokale cultuur. Helga Peeters is ook opgeleid in de hedendaagse kunst.
IMPRESSIES
Dankzij anubhuti is het me gelukt een lang gekoesterde droom waar te maken. Het selectieve programma, het aangename gezelschap en de deskundige begeleiding hebben mijn verwachtingen overtroffen.
Reizen met anubhuti is dan ook zeker vatbaar voor herhaling.
- Mrs Martine Baetslé - Sint-Pauwels
Naar de Biënnale van Venetië gaan onder de inspirerende begeleiding van Helga gaf ons duidelijk een meerwaarde. Haar voorbereidend werk was het fundament van een zeer goed georganiseerd en stipt bezoek aan Venetië maar waar er vooral ook plaats was voor creativiteit en onvoorziene belevingen die parels van ons bezoek werden.
- Mr Nijs Ivo & Mrs Lemmens Lilianne - Genk
THERE IS A STORY IN EVERY JOURNEY
+32 484 397 489 • inspiration@anubhuti.be
Fortstraat 4 • 9180 Moerbeke-Waas • België
© copyright anubhuti all rights reserved
The pictures by Helga Peeters are taken during her anubhuti journeys.